Aktualności 2016

Zagłosuj na najlepsze KGW w powiecie

Wielkopolskie Koła Gospodyń Wiejskich 2016Pięć organizacji z powiatu konińskiego bierze udział w plebiscycie „Wielkopolskie Koła Gospodyń Wiejskich 2016”. Głosy poparcia oddawać można do 30 czerwca 2016 r.

Ideą plebiscytu, którego organizatorem jest spółka Polska Press sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jest wybór najaktywniejszych Kół Gospodyń Wiejskich działających aktywnie na rzecz swoich lokalnych społeczności oraz dbających o zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego w Polsce.

Zwycięskie KGW otrzymają vouchery o wartości 3 tys. zł, 2 tys. zł oraz 1 tys. zł na zakup sprzętu AGD. Dodatkową gratyfikacją będzie prezentacja wszystkich Kół w kwartalniku STREFA AGRO. Natomiast o laureatkach przygotowana zostanie profesjonalna produkcja filmowa prezentująca Koło – jego historię, osiągnięcia i członkinie, ich życie codzienne, miejscowość.

Zachęcamy zatem mieszkańców powiatu konińskiego do oddawania głosów na KGW, które nie tylko dbają o zachowanie lokalnych tradycji i kulinaria, ale przede wszystkim wspierają i aktywizują mieszkańców swoich małych miejscowości. Wszystkie Koła z naszego powiatu mogą poszczycić się wieloletnią tradycją oraz dbałością o dobry wizerunek gminy na gruncie lokalnym, jak i Wojewódzkim. Ponadto chętnie współpracują i współtworzą wydarzenia kulturalne w powiecie. Doceńmy ich wysiłek i zagłosujmy na wybrane KGW. Aktualnie w plebiscycie bierze udział pięć organizacji z powiatu:
  • Koło Kobiet w Biskupicach (gm. Grodziec),
  • KGW Marcjanki (gm. Sompolno),
  • KGW w Rudzicy (gm. Kramsk),
  • KGW Wola Spławiecka (gm. Kleczew),
  • KGW w Skulsku (gm. Skulsk).

Wystarczy wysłać SMS na numer 72355 w treść wpisując NAJ.nr kandydata (koszt jednego SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT). Głosowanie trwa do 30 czerwca 2016 r. O zwycięstwie w Plebiscycie decyduje największa liczba głosów zliczona na podstawie głosów oddanych za pośrednictwem SMS.

Prezentacje wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich dostępne są na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego.

Regulamin Plebiscytu