Skocz do zawartości

Aktualności 2016

Aktualności

Z XXII sesji Rady Powiatu Konińskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego podziękował za wieloletnią pracę odchodzącemu na emeryturę Jerzemu Wojciechowskiemu – kierownikowi Działu Utrzymania w Zarządzie Dróg Powiatowych w KoninieXXII sesję Rady Powiatu Konińskiego zdominowały sprawy bieżące. Porządek posiedzenia liczył 19 punktów. Radni podjęli siedem uchwał oraz przyjęli cztery informacje.
 
Początek posiedzenia miał uroczysty charakter. Radni podziękowali za wieloletnią pracę odchodzącemu na emeryturę Jerzemu Wojciechowskiemu – kierownikowi Działu Utrzymania w Zarządzie Dróg Powiatowych w Koninie.
 
Następnie starosta koniński przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu i realizacji uchwał rady w okresie międzysesyjnym, a także podzielił się z radnymi informacjami o kilku ostatnich wydarzeniach z życia powiatu.
 
W dalszej części obrad rada zapoznała się ze sprawozdaniem z działalności kontrolnej Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w 2015 r. oraz informacją o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu konińskiego w I półroczu 2016 r.
 
Kolejne decyzje dotyczyły finansów powiatu. Radni przyjęli informacje z wykonania budżetu za I półrocze tego roku oraz kształtowania się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2016 – 2023. Dokonali też zmian w tegorocznym budżecie i prognozie finansowej. Zdecydowali również o wysokości opłat za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie na parkingu. Od stycznia przyszłego roku właściciele pojazdów pozostawionych w miejscach zabronionych, utrudniających ruch lub w inny sposób zagrażających bezpieczeństwu na drodze, będą musieli zapłacić za usunięcie: roweru lub motoroweru - 110 zł, motocykla - 218 zł, auta osobowego - 476 zł, a ciężarowego o masie od 3,5 do 7,5 t - 594 zł. Odholowanie aut od 7,5 do 16 ton kosztować będzie 841 zł, a za pojazd o masie powyżej 16 ton trzeba będzie zapłacić 1239 zł. Odpowiednio kształtują się też stawki za każdą dobę przechowywania tych pojazdów na parkingach strzeżonych.
 
Procedując nad kolejnymi projektami uchwał, radni wyrazili zgodę na nabycie trzech nieruchomości na rzecz Powiatu Konińskiego w obrębie Gogolina tzw. „resztówek” oraz przyjęli zmiany w uchwale dotyczącej określenia zadań powiatu i wysokości środków PFRON przeznaczonych na ich realizację.
 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting