Skocz do zawartości

Aktualności 2016

Aktualności

Z XXI sesji Rady Powiatu Konińskiego

Z XXI sesji Rady Powiatu Konińskiego.
 
Po niespełna godzinnych obradach zakończyła się XXI sesja Rady Powiatu Konińskiego. Posiedzenie odbyło się w czwartek (18 sierpnia).
 
W części sprawozdawczej radni zapoznali się z informacją z działalności Zarządu Powiatu Konińskiego i realizacji uchwał Rady Powiatu Konińskiego w okresie międzysesyjnym. Starosta Stanisław Bielik poinformował również o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Placówką od 1 września kierować będzie Joanna Wołyńska.

Następnie radni przyjęli sprawozdanie z działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” w 2015 r. oraz wyrazili zgodę na utworzenie i przystąpienie powiatu do Spółdzielni Socjalnej „KOMUNALKA RZGÓW”. Obrady przyniosły również decyzje w sprawie udzielenia pomocy finansowej (po 10.000,00 zł) dla gmin: Grodziec, Skulsk, Stare Miasto, Ślesin, Wilczyn oraz Wierzbinek. Środki te zostaną przekazane przez samorządy lokalne działającym na ich terenie jednostkom OSP.

Na koniec wczorajszej sesji podjęto także uchwały w sprawie zmian w tegorocznym budżecie powiatu oraz w wieloletniej prognozie finansowej powiatu na lata 2016 – 2023.
 
 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting