Skocz do zawartości

Aktualności 2016

Aktualności

XXXI Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2016

Kamil Gradek z grupy Verva Activejet Team zwyciężył XXXI Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2016. Dekoracja najlepszych zawodników tegorocznego wyścigu odbyła się 10 kwietnia 2016 r. przed aulą kaliskiego UAM przy Nowym Świecie.

Tegoroczny Hellena Tour rozegrany został już po raz 31. Na starcie stanęło 137 kolarzy z 20 grup, którzy od piątku (8 kwietnia) do niedzieli (10 kwietnia) pokonali, liczącą 469 kilometrów i podzieloną na cztery etapy, trasę wiodącą przez województwa łódzkie i wielkopolskie. Choć rywalizacja przebiegała w wyjątkowo niesprzyjających warunkach, nie przeszkodziło to zawodnikom w osiągnieciu wspaniałych sportowych wyników.

Zmagania rozpoczęły się od 153-kilometrowego etapu wokół miejscowości Warta. Drugim etap Wyścigu Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour była jazda indywidualna na czas, która liczyła 14 kilometrów i wiodła wokół miejscowości Opatówek. 144 km liczyła trasa sobotniego etapu wyścigu. Kolarze startowali w Kaliszu, a w naszym regionie przejeżdżali przez Tuliszków, Rychwał, Konin, aż do mety w Kazimierzu Biskupim. Finałowy odcinek z Wieruszowa do Kalisza, o długości 158 kilometrów zakończył się w niedziele przed aulą UAM przy Nowym Świecie. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Kamil Gradek z grupy Verva Activejet Team, drugie miejsce wywalczył Mateusz Nowak z Domino Sport, a na trzeciej pozycji był Łukasz Bodnar (Verva Activejet Team).