Aktualności 2016

XVIII Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Najbliższy weekend zdominuje rywalizacja w grach zespołowych o Puchar Starosty Konińskiego w XVIII Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.

Po sukcesie w wojewódzkiej letniej spartakiadzie mieszkańców wsi i zdobyciu pucharu za III miejsce, czas na eliminacje powiatowe spartakiady zimowej.

Już w sobotę (13 lutego 2016 r.) sportowych emocji dostarczą piłkarze. O godzinie 9.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kleczewie rozegrany zostanie mecz w halowej piłce nożnej mężczyzn.

Dzień później (14 lutego) kleczewska hala sportowa gościć będzie siatkarzy. Rywalizację w piłce siatkowej rozpoczną o godzinie 9.00 kobiety, a drużyny męskie zmierzą się ok. godziny 12.00.

Na wyniki współzawodnictwa w dyscyplinach rekreacyjnych (podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, wieloboju, przeciąganiu liny, rzutach: lotką do tarczy i karnych do bramki) oraz konkursie wiedzy o LZS trzeba będzie poczekać do następnego weekendu. Reprezentacje gmin powiatu konińskiego zmierzą się w tych sześciu konkurencjach w kompleksie sportowym w Żychlinie dopiero 21 lutego. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.30. Po ich zakończeniu nastąpi ogłoszenie wyników XVIII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi oraz dekoracja jej zwycięzców.

Najlepsze drużyny reprezentować będą Powiat Koniński w finale wielkopolskim imprezy, który odbędzie się 6 marca w Chodzieży.

Organizatorem eliminacji powiatowych, zarówno w grach zespołowych, jak i konkurencjach indywidualnych jest Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie.