Aktualności 2016

XII edycja Powiatowego konkursu na najpiękniejszą pisankę

Wierność tradycji czy oryginalność? Co zadecyduje o wyborze najpiękniejszej pisanki w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie przekonamy się już w najbliższy poniedziałek, 21 marca.

Klub Młodego Gastronoma, działający przy Zespole Szkół w Żychlinie, już po raz trzynasty, zaprosił gimnazjalistów z Konina i powiatu konińskiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na „Najpiękniejszą Pisankę”.
Przedsięwzięcie realizowane pod hasłem „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje” ma na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania kulturą i sztuką nawiązującą do staropolskich zwyczajów ludowych.
W ocenie pisanek, niezależne jury konkursu, będzie brało pod uwagę kreatywność, estetykę wykonania oraz wrażenie ogólne.
Po raz dziesiąty, rozstrzygnięty zostanie także Międzyszkolny konkurs informatyczny o tematyce wielkanocnej, a gospodarze - uczniowie z klas gastronomicznych Zespołu - wykażą się pomysłowością i znajomością tradycji w konkursie na „Potrawy wielkanocne”.

Konkursowe zmagania rozpoczną się o godzinie 10.00 w sali chopinowskiej Pałacu Bronikowskich w Żychlinie.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli Starosta Koniński i Wielkopolski Kurator Oświaty.