Skocz do zawartości

Aktualności 2016

Aktualności

Trwa XVII Plener Malarski Ślesin 2016

Po raz siedemnasty Powiat Koniński gości artystów na Ogólnopolskim Plenerze Malarskim Ślesin 2016. Wczoraj (19 maja) w Galerii Sztuki „Łaźnia” w Koninie otwarto wystawę obrazów uczestników Pleneru.
 
Dwunastu artystów z całej Polski po raz siedemnasty spotkało się w Ślesinie na plenerze malarski organizowanym przez Powiat Koniński, nieprzerwanie od 1999 roku. Inicjatorką przedsięwzięcia oraz opiekunem i przewodnikiem dla odwiedzających powiat malarzy jest Halina Wójcik - na co dzień dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Spotkania te służą rozwijaniu wyobraźni twórczej oraz wymianie doświadczeń artystycznych i technicznych. Mają też na celu uwiecznienie za pomocą rozmaitych technik inspiracji płynących z przyrody i architektury Ziemi Konińskiej.

W tym roku, przez dziesięć dni w powiecie goszczą: Dorota Falkowska – Adamiec, Cecylia Szerszeń, Krystyna Jasińska, Edyta Rutkowska, Anna Lampe, Ewa Winczewska, Danuta Drzewiecka, Barbara Chowańska – Najwer, Teresa Byczkowska, Jan Grabski, Zenon Korytowski i Henryk Drzewiecki.

Prace artystów malarzy, powstałe nie tylko podczas tegorocznego pleneru, można zobaczyć w Galerii Sztuki "Łaźnia" Danuty, Henryka i Karola Drzewieckich w Koninie do 24 maja.


Wernisaż XVII Pleneru Malarskiego
Wernisaż XVII Pleneru Malarskiego
Wernisaż XVII Pleneru Malarskiego
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting