Aktualności 2016

Sukces uczennicy z Żychlina

Agnieszka Hyży, uczennica technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, zajęła II miejsce w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Trzciance.

Eliminacje okręgowe do finału najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezy, w której rywalizują najlepsi uczniowie z całej Polski w wybranych blokach konkursowych, odbyły się w Zespole Szkół RCKU im. gen. D. Chłapowskiego 22 kwietnia 2016 r. w Trzciance. W finale olimpiady Wielkopolskę reprezentować będzie Agnieszka Hyży, uczennica ZSE-U w Żychlinie, która w eliminacjach wykazała się wysoką wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu gastronomii.

Jesteśmy zadowoleni z sukcesu naszej uczennicy. Agnieszka, do olimpiady przygotowywała się pod kierunkiem Elżbiety Sell, nauczycielki przedmiotów zawodowych. Swoje kwalifikacje zawodowe zgłębiała na stażu w Niemczech, który był wynikiem realizowanego przez szkołę projektu unijnego. Ponadto jest finalistką wielu szkolnych konkursów gastronomicznych, brała udział w III Wielkopolskim Konkursie dla Kelnerów, w którym zajęła 4 miejsce – informuje Anna Matczak-Gaj, dyrektor ZSE-U w Żychlinie.

Sukces Agnieszki potwierdza, że nasza szkoła świetnie przygotowuje uczniów do zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie mogą porównywać swoją wiedzę oraz umiejętności z rówieśnikami i śmiało z nimi konkurować.