Aktualności 2016

Powiatowe Dni Rodziny

W niedzielę (26 czerwca 2016 r.) w Parku Miejskim w Rychwale odbyły się już po raz kolejny Powiatowe Dni Rodziny. Wydarzeniu towarzyszył Powiatowy Dzień Seniora.

Promujący wartości rodzinne i integrację międzypokoleniową festyn był świetną okazją do wspólnej zabawy oraz zaprezentowania umiejętności artystycznych i sportowych rodzin z powiatu konińskiego.

Była to też okazja do międzypokoleniowego świętowania, podczas którego odbyły się konkursy i zabawy. O atrakcje dla najmłodszych postarali się seniorzy z terenu powiatu konińskiego. Nie zabrakło tradycyjnego już malowania twarzy dzieci przez seniorów. Ponadto dzieci doskonale bawiły się uczestnicząc w konkursie, podczas którego malowały swoje wakacje z rodziną. A wszystko pod okiem i przy pomocy właśnie seniorów. Trzy pokolenia: dzieci, rodziców i dziadków dowiodły, że przestrzeń w powiecie konińskim jest twórczo i ciekawie wykorzystywana.

Aby zwrócić uwagę na ważne problemy dotykające rodziny, program festynu uzupełniony został o akcję edukacyjną prowadzoną m. in. przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz SANEPID.

Organizatorem tegorocznych Powiatowych Dni Rodziny było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Powiatowy w Koninie, które otrzymało z budżetu powiatu konińskiego na realizację tego zadania dotację w wysokości 12. 000 zł.