Aktualności 2016

Powiat Koniński na XVIII Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich

Tegoroczne święto plonów w Wielkopolsce odbyło się 28 sierpnia br. w Liskowie (powiat kaliski). Powiat Koniński reprezentował starosta – Stanisław Bielik oraz mieszkańcy sołectwa Stara Ruda (gm. Wierzbinek), których wieniec zdobył pierwsze miejsce na tegorocznych dożynkach powiatowych w Kazimierzu Biskupim.

Część oficjalną dożynek tradycyjnie zainaugurowało otwarcie wystawy rolniczej i Msza św. dziękczynna, pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, Biskupa Kaliskiego. Po niej nastąpił obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca „Łany”. Następnie rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, w który I miejsce zajął powiat pilski, II miejsce powiat złotowski, a III miejsce powiat czarnkowsko – trzcianecki.

Gospodarzami Wojewódzkich Dożynek byli Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Biskup Kaliski ks. Edward Janiak wraz z Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem i Marią Krawiec Wójt Gminy Lisków.
Powiat Koniński na XVIII Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich