Aktualności 2016

Powiat Koniński na targach TOUR SALON i BOATEX w Poznaniu

Od piątku do niedzieli (12-14 lutego 2016 r.) Powiat Koniński wspólnie z innymi samorządami, organizacjami i branżą turystyczną z Wielkopolski zaprezentuje swoją ofertę na regionalnych stoiskach przygotowanych przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

W tym roku po raz pierwszy równocześnie odbywają się dwie duże imprezy targowe: 27. Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON oraz Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX.

Wielkopolska prezentacja na TOUR SALONIE to przede wszystkim turystyka kulturowa – a szczególnie promocja Szlaku Piastowskiego, najstarszej trasy turystycznej w Polsce i promocja najważniejszego w tym roku wydarzenia - obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. Wspólnie z Powiatem Konińskim i Miastem Konin swoją ofertę zaprezentują: Powiat Gnieźnieński, Gmina Jarocin, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Organizacja Turystyczna Leszno-Region oraz Muzea Wielkopolskie. Wielkopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Grodem Pobiedziska przygotuje na dodatkowej powierzchni eventy promocyjne związane z tematyką Szlaku Piastowskiego i 1050-leciem Chrztu Polski. Na Scenie Kultury, miejscu prezentacji walorów artystycznych, kulturalnych zostanie zaprezentowana replika Drzwi Gnieźnieńskich, które zostaną otwarte w dniu inauguracji Targów TOUR SALON, a w pozostałych dniach będą stanowić aranżację stoiska Wielkopolski. Zapraszamy od 12 lutego na stoisko Wielkopolski w pawilonie 7A nr 44.

Z kolei Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX to wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, a tych nie brakuje w naszym kraju, którego uwarunkowania geograficzne pozwalają na rozwijanie pasji żeglarskich, uprawnienie wypraw kajakowych, a nawet rozwój windsurfingu czy kitesurfingu. Wielkopolska na tym wydarzeniu kontynuuje promocję swojego markowego produktu turystyki wodnej – Wielkiej Pętli Wielkopolski Na odwiedzających targi, przygotowana została atrakcyjna oferta turystyki wodnej także z regionu konińskiego. Zapraszamy do hali 6A na stoisko nr 33.