Aktualności 2016

Powiat Koniński Mistrzem Spartakiady Wojewódzkiej!

Reprezentacja powiatu konińskiego zwycięzcą Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, która odbyła się 6 marca 2016 r. w Chodzieży.

W rywalizacji brały udział drużyny z 19 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Rychwał, Rzgów, Kleczew, Golina, Wilczyn i Kazimierz Biskupi. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze 17,5 kg i konkursie wiedzy o LZS, zdobywając następujące miejsca:
  • II miejsce piłka nożna – Robert Iwiński, Marcin Kamiński, Mateusz Zaborski, Mateusz Mroziński, Paweł Purczyński, Jakub Purczyński, Tomasz Kowalski, Michał Koliński,
  • IV miejsce siatkówka kobiet – Justyna Frasz-Ignaczak, Andżelika Antczak, Sara Majkowska, Arnika Olejnik, Aleksandra Miśkiewicz, Martyna Jańczak, Aleksandra Janc, Martyna Szambelan, Anna Ciepła, Urszula Opieka,
  • I miejsce siatkówka mężczyzn – Paweł Michalski, Wojciech Pernak, Dawid Giętkowski, Dawid Nowopolski, Adrian Ratajczyk, Piotr Ratajczyk,
  • II miejsce przeciąganie liny – Arkadiusz Konopczyński, Zbigniew Konopczyński, Krzysztof Czajkowski, Karol Baranowski,
  • V miejsce wielobój rekreacyjny kobiet – Anna Fopp,
  • V miejsce wielobój rekreacyjny mężczyzn – Piotr Szymański,
  • IV miejsce rzuty lotkami do tarczy mężczyzn – Michał Ziarnecki,
  • VIII miejsce rzuty lotkami do tarczy kobiet – Julia Grzesiak,
  • III podnoszenie ciężarka kat. wagowa powyżej 80 kg – Maciej Wasik,
  • I podnoszenie ciężarka kat. wagowa do 80 kg – Piotr Walczak,
  • I miejsce rzuty karne do bramki mężczyzn – Marek Jabłoński,
  • IV miejsce rzuty karne do bramki kobiet – Sandra Łukomska,
  • VII konkurs wiedzy o LZS – Dariusz Kuszyński.

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński został mistrzem Spartakiady zdobywając 229,5 pkt. Drugie miejsce przypadło powiatowi średzkiemu (221,5 pkt), natomiast trzecie miejsce powiatowi szamotulskiemu (192,5 pkt).

Puchar przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS odebrali zawodnicy reprezentujący powiat koniński.
Reprezentacja powiatu konińskiego
Przeciąganie liny