Aktualności 2016

Najlepsi w Wielkopolsce

Puchar z rąk Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk i Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Tadeusza Tomaszewskiego odebrał Starosta Koniński – Stanisław BielikPowiat Koniński wywalczył pierwsze miejsce w 18. edycji Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wojewódzkie obchody 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych w Wielkopolsce, podczas których podsumowano Współzawodnictwo Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, odbyły się 14 grudnia 2016 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Puchar, wywalczony w całorocznym współzawodnictwie sportowo-turystycznym, z rąk Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk i Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Tadeusza Tomaszewskiego odebrał Starosta Koniński – Stanisław Bielik. Kolejne miejsca na podium zajęli: powiat szamotulski i powiat średzki. Łącznie we współzawodnictwie brało udział ok. 28 000 uczestników reprezentujących 29 powiatów z Wielkopolski.

Z okazji jubileuszu w uznaniu zasług z okazji 70-lecia LZS, Marek Mazur - Wiceprzewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS wraz z Tadeuszem Tomaszewskim - Przewodniczącym Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS wręczyli Medale 70-lecia: olimpijczykom, członkom honorowym, starostom, radzie wielkopolskiego zrzeszenia LZS, komisji rewizyjnej wielkopolskiego zrzeszenia LZS i zasłużonym działaczom. Z Powiatu Konińskiego Medale 70-lecia otrzymali: Stanisław Bielik – Starosta Koniński, Mirosław Durczyński – Burmistrz Goliny, Kazimierz Zajączkowski – Prezes KLTC Konin, Tadeusz Nowicki i Karol Baranowski.
Uroczystość stała się również okazją do wręczenia odznaki honorowej „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego”.