Aktualności 2016

Muzyczne spotkania z kulturą estońską

Estońska muzyka chóralna i ludowa zabrzmi w najbliższą niedzielę w powiecie konińskim.

Przez 4 dni Powiat Koniński gości Kameralny Chór Lehtse z partnerskiego regionu Lääne Viru z Estonii.
Lehtse to mała gmina w środkowej Estonii, którą zamieszkuje około 600 mieszkańców. Chór z kolei tworzy 23 śpiewaków i dwóch dyrygentów TiiuTikkerber i Janus Väljaots. To co łączy członków chóru to koleżeństwo i miłość do muzyki chóralnej.
Zespół, który powstał w 1980 roku, ma bardzo wszechstronny repertuar od tradycyjnych estońskich utworów ludowych do muzyki „lekkiej”. Na swym koncie ma również muzykę chóralną oraz musicale czy operetki. Jego trasy koncertowe prowadziły nie tylko przez Estonię, ale również do: Niemiec, Finlandii, Norwegii, Szwecji, na Litwę i Łotwę.

W powiecie konińskim będzie można ich usłyszeć w niedzielę (21 sierpnia) po nabożeństwie w kościele ewangelicko-reformowanym w Żychlinie, które rozpocznie się o godz. 10.30. Zaprezentują wówczas muzykę religijną z różnych epok oraz muzykę chóralną stworzoną przez kompozytorów estońskich.
A po południu, ok. godz. 18.00, podczas Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Kazimierzu Biskupim wykonają estońską muzykę chóralną i ludową.

Serdecznie zapraszamy na muzyczne spotkania z kulturą estońską!