Aktualności 2016

Mammobus w powiecie

Bezpłatne badanie mammograficzne będą mogły wykonać w dniach 20-22 lipca 2016 r. mieszkanki czterech gmin powiatu konińskiego. Do profilaktyki zaprasza Luxmed.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mammobus odwiedzi miejscowości:
  • Stare Miasto – 20 lipca przy Urzędzie Gminy, ul. Główna 16B,
  • Posada (Kazimierz Biskupi) – 21 lipca przy sklepie Twój Market, ul. Matejki 10b,
  • Skulsk – 21 lipca przy Ośrodku Zdrowia, Sikorskiego 5,
  • Sompolno – 22 lipca na Placu przy Urzędzie Miejskim, ul. 11 listopada 15
Panie, które planują wykonać badanie, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się, tel.: 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl.