Aktualności 2016

Kwalifikacja wojskowa

Rusza kwalifikacja wojskowa. Obowiązek stawienia się przed komisją lekarską obejmie przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1997 roku.

Zgodnie z zarządzeniem wojewody wielkopolskiego, kwalifikacja wojskowa w powiecie konińskim rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 16 marca. Jej celem jest zebranie informacji o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji do służby w wojsku.

O stopniu zdolności do czynnej służby wojskowej orzekać będzie Powiatowa Komisja Lekarska Nr 1 w budynku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Przemysłowej 4.

W terminie wyznaczonym w wezwaniu, przed komisją lekarską stawi się 945 osób,
w tym głównie mężczyźni urodzeni w 1997 roku, a także roczniki starsze i kobiety, które kończą naukę na preferowanych przez armię kierunkach. Stawiennictwo jest obowiązkowe.

Kwalifikacja przebiegać będzie wg następującego planu:
Termin Gmina
od 1 do 3 lutego gmina Ślesin