Aktualności 2016

KGW z powiatu konińskiego zwyciężyły plebiscyt "Wielkopolskie Koła Gospodyń Wiejskich 2016"

Koło Gospodyń Wiejskich Marcjanki (gm. Sompolno) oraz Stowarzyszenie „Koło Kobiet” w Biskupicach (gm. Grodziec) zwyciężyły w plebiscycie „Wielkopolskie Koła Gospodyń Wiejskich 2016”.

Niewątpliwy zwycięzcą plebiscytu „Wielkopolskie Koła Gospodyń Wiejskich 2016”, jest Koło Gospodyń Wiejskich Marcjanki (gm. Sompolno), na które oddano aż 1458 głosów. Niewiele mniej, bo 1435 głosów otrzymało „Koło Kobiet” w Biskupicach (gm. Grodziec).

Ideą plebiscytu, którego organizatorem była spółka Polska Press sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, był wybór najaktywniejszych Kół Gospodyń Wiejskich działających aktywnie na rzecz swoich lokalnych społeczności oraz dbających o zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego w Polsce.

Dziękujemy mieszkańcom powiatu konińskiego za poparcie wszystkich KGW, które nie tylko dbają o zachowanie lokalnych tradycji i kulinaria, ale przede wszystkim wspierają i aktywizują mieszkańców swoich małych miejscowości. Wszystkie Koła z naszego powiatu mogą poszczycić się wieloletnią tradycją oraz dbałością o dobry wizerunek gminy na gruncie lokalnym, jak i Wojewódzkim. Ponadto chętnie współpracują i współtworzą wydarzenia kulturalne w powiecie.

Zwycięskie KGW otrzymają vouchery o wartości 3 tys. zł, 2 tys. zł oraz 1 tys. zł na zakup sprzętu AGD. Dodatkową gratyfikacją będzie prezentacja wszystkich Kół w kwartalniku STREFA AGRO. O laureatkach przygotowana zostanie również profesjonalna produkcja filmowa prezentująca Koło – jego historię, osiągnięcia i członkinie, ich życie codzienne, miejscowość.

W plebiscycie brało udział 77 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski. Powiat koniński reprezentowało 7 organizacji:
  • KWG Marcjanki (gm. Sompolno) – 1458 głosów,
  • „Koło Kobiet” w Biskupicach (gm. Grodziec) – 1435 głosów,
  • KGW w Bielawach (gm. Kazimierz Biskupi) – 408 głosów,
  • KGW Mniszki (gm. Skulsk) – 166 głosów,
  • KGW Wola Spławiecka (gm. Kleczew) – 149 głosów,
  • KGW w Rudzicy (gm. Kramsk – 50 głosów,
  • KGW w Skulsku (gm. Skulsk) – 0 głosów.