Aktualności 2016

II Licheński Bieg Papieski

„Musicie od siebie wymagać…”, ta dewiza wypowiedziana przez J. Pawła II będzie towarzyszyła uczestnikom II Licheńskiego Biegu w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 15 października 2016 r. w Licheniu Starym.

Nie przypadkowo – II Licheńskiemu Biegowi – towarzyszy postać Jana Pawła II. Jego autorytet, fascynacja sportem oraz wymowna myśli przewodnia „Musicie od siebie wymagać…” motywują do udziału w wydarzeniu i tym samym przezwyciężania własnych słabości oraz sięgania po zwycięskie laury. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km.

Wydarzenie adresowane jest do osób, dla których bieganie jest przyjemnością połączoną z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.
Jak mówi Monika Koszewska z licheńskiej Spółdzielni Socjalnej „Inspiracja”, ze względu na duże zainteresowanie pierwszą edycją, w tym roku powiększono pulę numerów startowych do 400. Bieg główny został zaplanowany w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn (tylko osoby dorosłe). Limit czasowy na pokonanie 10-kilometrowego dystansu wynosi 1 godz. 30 min. Start o godz. 11.30.
Kwadrans wcześniej przewidziano bieg dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia. W tym biegu może wystartować 200 osób, a na pokonanie dystansu 5 km organizatorzy wyznaczyli limit czasowy 1 godz.
Wraz z biegiem na 5 km. wystartuje także rajd Nordic Walking. Start i meta znajdować się będą na terenie parkingu znajdującym się przy ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko).

Biuro zawodów będzie czynne w dniu 14 października (piątek) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym w godz. od 15.00 do 19.00. Z kolei w dniu biegu – 15 października, przeniesie się ono do budynku Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym (7.00 – 10.30).

Szczegółowe informacje związane z II Licheńskim Biegiem Papieskim w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, regulamin biegu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują sie na stronie internetowej www.lichenbieg.pl.

Dla wszystkich osób, które wezmą udział w zmaganiach, organizatorzy przewidzieli pamiątkowe medale. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w biegu na dystansie 10 km zostaną uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, a w biegu na 5 km oraz rajdzie Nordic Walking – symbolicznymi nagrodami rzeczowymi.