Kajakarzom nie straszna zima!

Dziesięć kajaków wypłynęło 1 stycznia w Koninie na rzekę Wartę, by uczcić Nowy Rok. Organizatorem tego nietypowego powitania roku był koniński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Mroźny, ale słoneczny poranek i niewielka jak na tę porę roku formująca się dopiero lodowa kra, pozwoliła w mroźne przedpołudnie pierwszego dnia 2016 roku spokojnie zwodować kajaki i przepłynąć odcinek z Konina do Rumina. Nieco ponad 6-kilometrowy fragment Wielkiej Pętli Wielkopolski zajął kajakarzom nieco ponad godzinę. – Senną posylwestrową atmosferę ożywiały nam ptaki, choćby kaczki, czy towarzyszące większość trasy łabędzie – mówili uczestnicy spływu. Byli wśród nich członkowie konińskiego PTTK, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, czy urzędnicy Starostwa Powiatowego w Koninie.

Zimowa i jednocześnie noworoczna przygoda z kajakiem na Wielkiej Pętli zakończyła się w Ruminie wspólnym ogniskiem i rozmowami o planach na sezon na wodzie w 2016 roku.
Kajakarzom nie straszna zima!