Rozbudowa infrastruktury drogowej w powiecie konińskim

6 samorządów, 15 umów, ponad 10 mln zł – tak można podsumować inwestycje drogowe jakie w najbliższych latach będą realizowane w powiecie konińskim dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014-2020.

19 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego podpisał Powiat Koniński oraz 5 gmin.

Ze środków unijnych na modernizację i rozbudowę dróg skorzystają gminy: Grodziec, Golina, Rychwał, Rzgów i Wierzbinek, a także Powiat Koniński, który jest jednym z dwóch powiatów w Wielkopolsce, który uzyskał dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe. Powiat Koniński w latach 2016 – 2018 zmodernizuje drogę powiatową nr 4320P na odcinku Nowa Ciświca - Lipice oraz drogę powiatową nr 3250P na odcinku Stare Miasto – Lisiec Wielki za łączną kwotę 2.996.829,00 zł.

Realizacja inwestycji wpłynie pozytywnie na poprawę warunków ekonomicznych i atrakcyjność terenów wiejskich, ułatwi dostęp do infrastruktury społecznej, przyczyni się do zwiększenia aktywności obywatelskiej i gospodarczej mieszkańców, podniesie również jakość i atrakcyjność obszaru.

Rozbudowa infrastruktury drogowej w powiecie konińskim