Na wsi? Turystyka naturalnie!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” zaprasza mieszkańców gmin: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Skulsk, Sompolno, Ślesin, Wierzbinek oraz Wilczyn, pracujących (lub planujących podjęcie pracy) w branży turystycznej do udziału  w bezpłatnym projekcie szkoleniowo – doradczym „Na wsi? Turystyka naturalnie!”.

Jak założyć działalność gospodarczą związaną z turystyką wiejską? Skąd pozyskać zewnętrzne fundusze? Jak skutecznie promować własne gospodarstwo, wreszcie – jak zapewnić mu niepowtarzalny klimat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwać uczestnicy projektu „Na wsi? Turystyka naturalnie!”.

Celem projektu, prowadzonego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”, jest zwiększenie aktywności mieszkańców wsi, podniesienie wiedzy i kompetencji osób prowadzących działalność w branży turystycznej, a także tych, którzy taką działalność dopiero zamierzają rozpocząć. Szkolenie, które odbędzie się w dniach 22-23 września, obejmuje zarówno panel teoretyczny, jak i terenowe zajęcia praktyczne. W pierwszym dniu zajęć omówimy między innymi aspekty prawne prowadzenia działalności, sposoby pozyskiwania środków finansowych, omówione zostaną także kwestie skutecznej reklamy i marketingu. Jednym z punktów szkolenia będą innowacje w turystyce wiejskiej. Uczestnicy dowiedzą się także jak wykreować turystyczny produkt lokalny.

Drugi dzień szkolenia to zajęcia praktyczne, wyjazd studyjny do dobrze prosperujących gospodarstw o różnym profilu działalności. Warsztaty mają na celu ukazanie przewagi konkurencyjnej danego gospodarstwa, a także integracje uczestników projektu. To doskonała okazja do poznania mechanizmów sprawnie funkcjonujących obiektów oraz szansa przeniesienia ich na grunt własnej działalności.

Zaplanowano, że w projekcie weźmie udział 15-20 osób zamieszkujących teren gmin: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Skulsk, Sompolno, Ślesin, Wierzbinek oraz Wilczyn. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą do połowy września (tj. 16 września) zgłaszać się do biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, znajdującego się przy ulicy Dworcowej 2 w Koninie.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie wydanie folderu prezentującego walory turystyczne regionu, a także promującego podmioty turystyki wiejskiej. Publikacja będzie rozdysponowana wśród zainteresowanych turystów m. in. w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, a także na branżowych imprezach targowych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Więcej informacji: www.lotmarina.pl