Wyróżniono najlepszych

Wyróżniono najlepszychZespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie wyróżniony tytułem „Wielkopolska Szkoła Roku”. Kapituła konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku” doceniła pracę dydaktyczną na rzecz uczniów ZSEU w Żychlinie i wyróżniła Joannę Gadomską, nauczycielkę biologii, tym zaszczytnym tytułem.

Uroczyste Obchody Wielkopolskiego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 21 października 2016 r. w Auli Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu. Podczas Gali wręczono tytuły „Wielkopolskiego Nauczyciela Roku” oraz „Wielkopolskiej Szkoły Roku”.

W gronie dwudziestu wyróżnionych, znaleźli się również pedagodzy oraz szkoły z powiatu konińskiego, a także miasta Konina. Tytułem „Wielkopolskiego Nauczyciela Roku” uhonorowano Joannę Gadomską, nauczycielkę biologii ZSEU w Żychlinie, a także Michała Reka, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Osieczy i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Trąbczynie. W kategorii „Wielkopolska Szkoła Roku” wyróżniono Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Koniński oraz Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

Zaszczytne miano „Wielkopolskiej Szkoły Roku” przyznano Gimnazjum nr 1 w Luboniu, natomiast „Wielkopolskim Nauczycielem Roku” został Piotr Pasik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali statuetki przedstawiające dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament – symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Docenione placówki i pedagodzy otrzymali pamiątkowe grawertony i nagrody finansowe. Uroczystą Galę Wielkopolskiego Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ zespołu Audiofeels.