Skorzystaj z programu usuwania azbestu

Do końca października mieszkańcy powiatu konińskiego mogą składać wnioski o udzielenie dofinasowania do usuwania wyrobów zawierających azbest.

Mieszkańcy powiatu konińskiego, na posesjach których znajdują się odpady azbestowe, mogą wnioskować do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Koninie, o udzielenie dofinansowania do usunięcia wyrobów zawierających azbest. Przedłużenie terminu składania wniosków – do końca października – spowodowane jest licznymi rezygnacjami wnioskodawców.

Zgodnie z Programem usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu konińskiego, wnioski mogą składać osoby fizyczne posiadające na swojej nieruchomości odpad azbestowy.

Niezbędne dokumenty dostępne jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Koninie.