Dzień Edukacji Narodowej w powiecie

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie konińskim obchodzono 21 października 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Nagrodą Starosty Konińskiego I i II stopnia uhonorowano 15 pedagogów.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w powiecie konińskim zainaugurowała Aneta Szczepaniak, dyrektor ZSP w Kleczewie. Po wygłoszonej przedmowie, głos zabrał Stanisław Bielik, starosta koniński, który złożył życzenia uczestniczącym w uroczystości pedagogom oraz pracownikom szkół. Podkreślił również znaczącą rolę nauczyciela w procesie dydaktyczno-wychowawczym młodzieży.

W pracy nauczyciela najważniejszą wartością powinno być dobro dziecka, dbałość o jego rozwój intelektualny i duchowy. Stosunek do ucznia jest kamieniem węgielnym etyki zawodowej nauczyciela, głównym kryterium jego pedagogicznej wartości. Wymaga on wyjątkowych predyspozycji i wysokich kompetencji. To trudna i wymagająca praca, ale przynosząca też dużo satysfakcji. Dobry nauczyciel to taki, który posiada bogatą osobowość, który wciela ideały prawdy, dobra i piękna – mówiła Aneta Szczepaniak, dyrektor ZSP w Kleczewie.

Uroczystość była okazją do wręczenia nagród I i II stopnia pedagogom za wybitne osiągnięcia w swojej pracy zawodowej.

Nagrody Starosty Konińskiego I stopnia otrzymali:
  • Małgorzata Sobieraj – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie,
  • Edyta Zielińska – doradca zawodowy z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie,
  • Jacek Żerkowski – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie,
  • Irena Gurbała – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie,
  • Anna Matczak-Gaj – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie,
  • Elżbieta Sell – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie,
  • Renata Szczepaniak – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale,
  • Alicja Muzykiewicz – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale,
  • Aneta Kalina Szczepaniak – dyrektor Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Kleczewie,
  • Beata Bednarek – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Nagrody Starosty Konińskiego II stopnia otrzymali:
  • Anna Grudzień – psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie,
  • Danuta Giersz-Kaszuba – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie,
  • Justyna Arent – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie,
  • Sławomir Woźniak – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale,
  • Maria Michalak – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Nauczyciele placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, docenieni zostali również przez kadrę zarządzającą szkołami. Pedagogom wręczone zostały nagrody Dyrektora Szkoły:
  • Aneta Szczepaniak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie – nagrodziła 17 osób,
  • Renata Szczepaniak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, nagrodziła 27 osób,
  • Anna Matczak-Gaj, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie nagrodziła 24 osoby,
  • Małgorzata Sobieraj, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie nagrodziła 14 osób,
  • Jacek Żerkowski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie nagrodził 15 osób.

Wydarzenie uświetniła grupy artystów z Liceum Ogólnokształcącego w Kleczewie, która na kleczewskiej scenie zaprezentowała nowatorską wersją Dziadów cz. II oraz chór z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie.
Pedagogom wręczone zostały nagrody Dyrektora Szkoły
Wydarzenie uświetnił występ chóru z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie