"Wielkopolski Kierowca Zawodowy"

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu zaprasza zawodowych kierowców ciężarówek i autobusów do udziału w konkursie „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”.

Uwaga kierowcy ciężarówek i autobusów! Ruszyła trzecia edycja konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”. W tym roku do zdobycia będzie tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kategorii „C+E” oraz tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kategorii „D”. Do udziału zapraszamy kierowców z całej Polski!

Tegoroczny finał Konkursu odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. na Torze Poznań zlokalizowanym w Przeźmierowie, przy w ul. Wyścigowej 3, (62-081 Przeźmierowo).

Organizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu konkurs skierowany jest do kierowców zawodowych i ma na celu wyróżnienie najlepszych uczestników rywalizacji, którzy muszą zmierzyć się z testem weryfikującym wiedzę teoretyczną oraz konkurencjami sprawdzającymi ich umiejętności praktyczne w różnych dyscyplinach jak np. eco driving, poruszanie się po placu manewrowym, a także udzielanie pierwszej pomocy.

Wydarzeniem towarzyszącym finałowi konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” Edycja 2016 będzie organizowana przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego konferencja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – bezpieczny przewóz osób i towarów”, do udziału w której zaproszeni zostaną przedstawiciele szeroko rozumianej branży transportowej.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
  • czynne wykonywanie zawodu kierowcy;
  • posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii „C+E” lub „D”;
  • wykonywanie  przewozów drogowych rzeczy lub osób;
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej w firmach wykonujących przewóz drogowy lub status przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie przewozu drogowego;
  • niepopełnienie w IV kwartale 2015 r. naruszeń z zakresu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i/lub ustawy o transporcie drogowym;
  • uczestnik może wziąć udział w rywalizacji tylko w jednej kategorii.

Zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej WITD w Poznaniu.

Wypełniony formularz należy przesłać wyłącznie w formie pisemnej do 8 kwietnia 2016 r. (decyduje data stempla pocztowego), na adres: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu, ul. Szwajcarska 5, 61-285 Poznań, z dopiskiem „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”.

UDZIAŁ W KONKURSIE JEST BEZPŁATNY. Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail: akademia.krokodyla@witdpoznan.pl lub pod numerem telefonu (61) 656 77 14.