Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

XVIII Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Najbliższy weekend zdominuje rywalizacja w grach zespołowych o Puchar Starosty Konińskiego w XVIII Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.
 
Po sukcesie w wojewódzkiej letniej spartakiadzie mieszkańców wsi i zdobyciu pucharu za III miejsce, czas na eliminacje powiatowe spartakiady zimowej.
 
Już w sobotę (13 lutego 2016 r.) sportowych emocji dostarczą piłkarze. O godzinie 9.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kleczewie rozegrany zostanie mecz w halowej piłce nożnej mężczyzn.
 
Dzień później (14 lutego) kleczewska hala sportowa gościć będzie siatkarzy. Rywalizację w piłce siatkowej rozpoczną o godzinie 9.00 kobiety, a drużyny męskie zmierzą się ok. godziny 12.00.
 
Na wyniki współzawodnictwa w dyscyplinach rekreacyjnych (podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, wieloboju, przeciąganiu liny, rzutach: lotką do tarczy i karnych do bramki) oraz konkursie wiedzy o LZS trzeba będzie poczekać do następnego weekendu. Reprezentacje gmin powiatu konińskiego zmierzą się w tych sześciu konkurencjach w kompleksie sportowym w Żychlinie dopiero 21 lutego. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.30. Po ich zakończeniu nastąpi ogłoszenie wyników XVIII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi oraz dekoracja jej zwycięzców.
 
Najlepsze drużyny reprezentować będą Powiat Koniński w finale wielkopolskim imprezy, który odbędzie się 6 marca w Chodzieży.
 
Organizatorem eliminacji powiatowych, zarówno w grach zespołowych, jak i konkurencjach indywidualnych jest Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Koninie.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting