"Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Ośrodek Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej w ŚlesinieTrwa ogólnopolska akcja „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw.

W ciągu całego tygodnia (od 22 do 27 lutego) osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad w trakcie dyżurów wyznaczonych w komisariatach policji i instytucjach pomocowych.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin. To również okazja do wskazania im drogi w walce o swoje prawa.

Mieszkańców powiatu konińskiego zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy w Komisariacie Policji przy ul, Polnej 1 w Ślesinie oraz w Ośrodku Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie.

Dyżury specjalistów: prawników, policjantów i pracowników socjalnych pełnione będą zgodnie z ustalonym harmonogramem:

w Komisariacie Policji przy ul. Polnej 1 w Ślesinie:
  • 23 lutego w godz. 15.00 - 16.00,
  • 24 lutego w godz. 13.00 - 14.00,
  • 25 lutego w godz. 15.00 - 16.00,
  • 26 lutego w godz. 14.00 - 15.00,
  • 27 lutego w godz. 13.00 - 14.00

w Ośrodku Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie:
  • 26 lutego w godz. 11.00 - 13.00 (dyżur funkcjonariusza Policji) oraz w godz. 12.30 -14.30 (konsultacje z prawnikiem).