Stypendia starosty wręczone

Prawie 60 najzdolniejszych uczniów wyróżnionych stypendiami starosty konińskiego. We worek (9 lutego 2016 r.) uczniowie odebrali w Starostwie Powiatowym w Koninie listy gratulacyjne potwierdzające decyzję Zarządu Powiatu o przyznaniu stypendiów. Z młodzieżą spotkał się wicestarosta Władysław Kocaj.

Stypendia przyznane według kryteriów „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół powiatu konińskiego" trafiły do 58 młodych uzdolnionych osób.

Z pomocy powiatu skorzysta w tym roku najwięcej uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. W gronie 24 stypendystów znaleźli się: Donata Kubacka, Natalia Sobczak, Eryk Rusin, Patryk Kamiński, Karolina Kopczyńska i Alan Płocharczyk (kl. III LO), Dominika Wojtyniak, Aleksandra Pietrzak, Natalia Rosiak, Patryk Kaczmarek (kl. II LO), Adrian Grzemski, Agnieszka Hyży, Ewa Rusek (kl. IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych) oraz Emilia Wiśniewska ( kl. IV Technikum Żywienia  i Gospodarstwa Domowego), Anieszka Zejer, Julia Raszczyńska (kl. IV Technikum, kierunek: organizacja reklamy) i Kamil Marcinkowski (kl. IV Technikum, kierunek: obsługa turystyczna), Sandra Majewska, Karina Szymczak, Kamila Gradecka  i Damian Grzeszczak (kl. III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych), Cezary Wojciechowski i Marcelina Małolepsza (kl. II Technikum, kierunek: ekonomia) oraz Martyna Kołacka (kl. II Technikum, kierunek: organizacja reklamy).

Kolejnych siedemnastu wyróżnionych, to młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie: Justyna Bykowska, Julia Konarska, Agnieszka Kotas Bartosz Śliwicki (kl. III LO), Mateusz Sergiusz Jąkalak, Michał Guźniczak i Beata Karolina Mularska (kl. II LO), Angelika Czarkowska, Sandra Magdalena Łukasiewicz, Iza Migdalska oraz Magda Kłosińska (kl. IV Technikum), Aleksandra Soszyńska, Katarzyna Walter, Sandra Kędzierska, Anna Krygier (kl. III Technikum), a także Krzysztof Dembowski (kl. II Technikum) i Karina Gołdyn (kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej).

W gronie najzdolniejszych znalazło się również trzynastu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie: Klaudia Wajt, Michał Bidziński, Rafał Biernacki i Krzysztof Herbot (kl. III LO), Aleksandra Grzeszczak, Agata Linik, Bartosz Jałoszyński, Jakub Mateusz Łukasiewicz, Natalia Michalina Andrzejczak, Marcin Woźniak i Aleksander Paweł Maj (kl. II LO) oraz Dominika Raczkowska i Patrycja Daria Stefańska (kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej).

Gratyfikację finansową za osiągnięcia w nauce otrzymało też trzech uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale: Kewin Olejniczak z klasy V szkoły podstawowej oraz dwie uczennice gimnazjum: Karolina Skitek z klasy I i Małgorzata Darul z klasy III.

Listę tegorocznych stypendystów zamyka Arkadiusz Kamiński – student trzeciego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Powiat przeznaczył na pomoc stypendialną w 2016 r. 92 300,00 złotych. Uczniowie otrzymywać będą po 200 zł miesięcznie przez cały rok z wyłączeniem okresu wakacyjnego, a w przypadku stypendystów klas programowo najwyższych – przez sześć miesięcy. Stypendium dla studenta - 250 zł miesięcznie - przyznane zostało na czas trwania roku akademickiego.
Stypendystów powitał wicestarosta koniński, Władysław Kocaj
Tegoroczni stypendyści na uroczystości wręczenia listów gratulacyjnych
Listy gratulacyjne wręczył wicastarosta koniński
Anna Matczak-Gaj, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie podziękowała Zarządowi P