Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Rychwał zwycięzcą Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców

Gmina Rychwał zwyciężyła XVIII Zimową Powiatową Spartakiadę Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. Na podium znalazły się także gmina Kleczew i gmina Golina.
 
W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 10 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Grodziec, Krzymów i Wierzbinek. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, wielobój rekreacyjny, przeciąganie liny, rzut lotką do tarczy, konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.
 
W klasyfikacji ogólnej XVIII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego zwyciężyła Gmina Rychwał, II miejsce przypadło Gminie Kleczew, a III miejsce Gminie Golina. W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli:
  • Gmina Rychwał – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. powyżej 80 kg),
  • Gmina Kazimierz Biskupi – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. do 80 kg),
  • Gmina Kleczew i Gmina Rychwał – wielobój rekreacyjny,
  • Gmina Kleczew – przeciąganie liny,
  • Gmina Kazimierz Biskupi i Gmina Golina – rzut lotką do tarczy,
  • Gmina Krzymów i Gmina Golina – rzuty karne do bramki,
  • Gmina Rychwał – konkurs wiedzy LZS,
  • Gmina Wilczyn – piłka siatkowa mężczyzn,
  • Gmina Rzgów – piłka siatkowa kobiet,
  • Gmina Golina – halowa piłka nożna mężczyzn.
 
Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyli: starosta koniński Stanisław Bielik i naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jan Bartczak. Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Chodzieży 6 marca 2016 r. W grach zespołowych: Gmina Wilczyn w piłce siatkowej mężczyzn, Gmina Rzgów w piłce siatkowej kobiet oraz Gmina Golina w halowej piłce nożnej mężczyzn, awansowały do półfinałów, które odbędą się 28 lutego 2016 roku w Kleczewie i w Budzisławiu Kościelnym.
 
Powiatowe zmagania trwały trzy dni – 13 i 14 lutego 2016 roku w hali sportowej OSiR w Kleczewie oraz 21 lutego 2016 roku w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
Piłka siatkowa kobiet
Przeciąganie liny
Gmina Rychwał zwycięzcą Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców
Uczestnicy XVIII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting