Julia Łozowska laureatką "Chopinowskich Interpretacji Młodych"

Julia Łozowska, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Warszawie, zwyciężyła 13. Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych”.

Sześcioro młodych i utalentowanych muzyków zaprezentowało swoje umiejętności muzyczne podczas dwudniowych eliminacji do XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych”. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 18-19 listopada 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Koninie. Niekwestionowaną laureatką Festiwalu została piętnastoletnia Julia Łozowska z Warszawy.

Muzycznym interpretacjom dzieł Fryderyka Chopina przysłuchiwała się komisja oceniająca pod przewodnictwem prof. Waldemara Andrzejewskiego. Towarzyszyli mu Elżbieta Tarnowska i Zbigniew Raubo. Jury oceniające doceniło umiejętności Marty Czech i Zuzanny Pietrzak i uhonorowało drugim miejscem, trzecie przyznano Marcie Kubiak i Miłoszowi Lewandowskiemu. Wyróżnienie otrzymał Cezary Karwowski.

Finałowy koncert w wykonaniu uzdolnieniach pianistów odbył się przy „Chopinowskim blasku świec” w Sali Balowej Pałacu Bronikowskich w Żychlinie. Pierwszą nagrodę główną, czek o wartości 3 tys. zł, ufundowaną przez Starostę Konińskiego, wręczył laureatce Mirosław Kruszyński, sekretarz powiatu.
13. Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny