Grupowe ubezpieczenie NNW dla dzieci rolników

Rolnikom posiadającym pełne ubezpieczenie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przysługuje przywilej ubezpieczenia dzieci poniżej 16.roku życia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Dzięki umowie zawartej przez Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A., rolnicy posiadającym pełne ubezpieczenie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, mogą ubezpieczać dzieci poniżej 16.roku życia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pierwszy w Polsce program grupowego ubezpieczenia, pozwoli na ubezpieczenie ok. 500 tys. dzieci z gwarancją rekompensaty doznanego uszczerbku na zdrowiu, zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji innych wydatków. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie dzieci rolników, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego będzie potwierdzać zaświadczeniami, że w okresie obowiązywania polisy przynajmniej jedno z rodziców lub opiekunów prawnych dziecka, poszkodowanego w następstwie wypadku, podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie (ubezpieczeniem emerytalno-rentowym oraz ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim).

Umowa obowiązuje od 14 października 2016 r. do 13 października 2017 r. Finansuje ją Fundusz Składkowy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej KRUS.