Program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie wraz z Ośrodkiem Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie informują, że w drugiej połowie 2016 roku rozpocznie się realizacja kolejnej edycji programu korekcyjno – edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie.

Celem programu jest objęcie jego uczestników oddziaływaniami edukacyjnymi i korekcyjnymi, które pozwolą na zmianę dotychczasowych zachowań typu przemocowego, poprzez rozwijanie umiejętności kontroli własnych zachowań agresywnych, minimalizowanie ryzyka dalszego stosowania przemocy oraz kształtowania postawy szacunku i empatii wobec osób krzywdzonych.

Program adresowany jest do osób skazanych, które prawomocnym wyrokiem zobowiązano do udziału w programie, sprawców przemocy z rodzin objętych procedurą „Niebieskiej Karty”, osób zgłoszonych przez Zespoły Interdyscyplinarne ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz przez inne instytucje działające na terenie powiatu. W zajęciach mogą wziąć udział również osoby, które samodzielnie zgłoszą gotowość uczestnictwa w w/w programie.

Osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do siedziby Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie, ul. Kościelna 46, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, kontakt telefoniczny: 63 270 44 30.