Powiosłowali po raz siódmy!

124 uczestników przepłynęło 25-kilometrową trasę spływu kajakowego „Szlakiem śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Imprezę zorganizowała 9 lipca 2016 r. Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

Tegoroczny spływ poprowadzony został szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Kajakarze wystartowali z Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice”, z brzegu Jeziora Pątnowskiego. Następnie uczestnicy wpłynęli na wody Kanału Ślesińskiego, a stamtąd na rzekę Wartę. Na trasie, biegnącej wzdłuż Kanału Ślesińskiego, pokonali dwie śluzy, w Pątnowie i Morzysławiu. Łącznie kajakarze przepłynęli w tym roku około 25 kilometrów. Na mecie spływu w miejscu odpoczynku dla turysty przy promie w Sławsku w Gminie Rzgów na uczestników czekał ciepły posiłek oraz namiot Centrum Informacji Turystycznej, w którym kajakarze mogli zapoznać się z informacją na temat turystyki w regionie konińskim. Po zakończeniu spływu na uczestników czekało moc atrakcji, ponieważ na placu przy Domu Kultury w Sławsku odbył się Festiwal Historii i Kultury im. Marcina ze Sławska Herbu Zaremba.

Atutem VII edycji spływu był postój na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, gdzie kajakarze odwiedzili powstałe w 2015 r. Centrum Informacji Miejskiej w Koninie. Na spływowiczów czekały materiały dotyczące Miasta Konina, a także walorów turystyczno-przyrodniczych Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dodatkową atrakcją było otwarcie strefy leżakowania na Bulwarze Nadwarciańskim. Kajakarzy pysznymi rogalikami i biesiadną muzyką przywitał Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki.
Spływ kajakowy „Szlakiem śluz…” organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych imprez kajakarskich w subregionie. Za opiekę medyczną i techniczną odpowiadali członkowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym, czterokrotni laureaci mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym. Tradycyjnie, uczestnicy z najniższą i najwyższą datą w metryce zostali uhonorowani w sposób szczególny – nagrody dla nich przygotowało miasto Konin, Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”.

Realizacja VII spływu kajakowego „Szlakiem śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski” współfinansowana była ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Marek Woźniak.

Żródło: Centrum Informacji Turystycznej*** w Koninie
Spływ kajakowy