Wodniacy na start! – otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski

Wodniacy na start! – otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli WielkopolskiNa wojewódzkie otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski zapraszają w sobotę (14 maja 2016 r.) do Ślesina Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”.

Wydarzenie pn. „Wodniacy na start! – otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski” ma na celu integrację miłośników turystyki wodnej oraz podmiotów działających w jej obszarze, promocję walorów turystycznych województwa wielkopolskiego, a także bezpiecznego zachowania nad wodą. Uczestnicy będą mogli również bliżej poznać odcinek Wielkiej Pętli Wielkopolski przebiegający przez region koniński.

Na to plenerowe wydarzenie składać się będą cztery strefy: aktywności na wodzie, wystawców branżowych, bezpieczeństwa nad wodą oraz miasteczko wodne. Ponadto w programie zaplanowano również m.in.: kawalkadę wodną, koncert szantowy, podczas którego usłyszymy oficjalną premierę szanty o Wielkiej Pętli Wielkopolski, a także degustację potraw rybnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ślesin. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Folk Street.

Do udziału w wydarzeniu zachęcamy nie tylko mieszkańców regionu konińskiego, ale także miłośników turystyki wodnej zarówno z Wielkopolski, jak i spoza województwa.  Start: godz. 11.30. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.lotmarina.pl

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
Organizatorzy: Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” w Koninie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Współorganizatorzy: Powiat Koniński, Miasto Konin, Miasto i Gmina Ślesin