Trzewiczki zatańczą w Ślesinie

7. Wielkopolski Festiwal Tańca „Tańczące trzewiczki” odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. w Ślesinie.

Starosta koniński ufundował nagrody dla laureatów 7. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące trzewiczki” w Ślesinie. Spośród 60 zespołów tanecznych biorących udział festiwalu jury konkursowe wyłoni laureatów w poszczególnych grupach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat i 16-19 lat.

Ideą imprezy jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, ich walorów artystycznych i wychowawczych, prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych a także rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką. Dopełnieniem jest wspólna zabawa, nawiązywanie nowych kontaktów oraz wymiana doświadczeń zawodowych – informuje Elżbieta Barszcz, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Przegląd uświetni występ laureata Grand Prix 6. Wielkopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych Zespół taneczny CENTRUM z CKiS w Koninie i PRZYJACIELE.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie zapraszają 23 kwietnia 2016 r. do hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum w Ślesinie. Przegląd rozpocznie się o godz. 10.00.

Fundatorem nagrody głównej jest Starostwo Powiatowe w Koninie.

Program imprezy:
8.00-10.00 - przyjazd uczestników (próby parkietu tylko uczestnicy I kategorii wiekowej)
10.00-12.00 - prezentacje konkursowe I kategorii wiekowej
12.00-13.30 - przerwa (próby parkietu II i III kategorii wiekowej)
13.30 - ogłoszenie werdyktu dla I kategorii wiekowej, wręczenie dyplomów i nagród
14.00-15.00 - prezentacje konkursowe II kategorii wiekowej
15.00-15.30 - przerwa
15.30-16.00 - prezentacje konkursowe III kategorii wiekowej
16.30-17.00 - pokaz specjalny laureata Grand Prix 6. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki” 2015 Zespół taneczny CENTRUM z CKiS w Koninie i PRZYJACIELE
ok. godz. 17.15/17.30 - ogłoszenie werdyktu dla II i III kategorii wiekowej, wręczenie dyplomów i nagród.

Ze względu na dwa werdykty, organizator przewiduje w tym roku dwie nagrody główne.