Podsumowanie Roku Sportowego 2015 w Powiecie Konińskim

Powiat koniński podsumował wyniki sportowe minionego roku. Uroczystości z udziałem samorządowców oraz zawodników, trenerów i działaczy odbyły się 27 kwietnia 2016 r., w sali balowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie.

Spotkanie podsumowujące zadania sportowe realizowane przez powiat w 2015 r., zainaugurował Stanisław Bielik – starosta koniński, który gratulując dotychczasowych osiągnięć zawodnikom z powiatu konińskiego, podkreślił rolę trenerów, działaczy klubów sportowych, koordynatorów sportu, a także dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w krzewieniu sportowego ducha wśród dzieci oraz młodzieży.

Zdaniem władz powiatu, rok 2015 był pomyślny dla sportowców. Ponad 150 imprez w różnych dyscyplinach zapewniło kibicom wiele emocji. O tym, że powiat koniński zalicza się do ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego świadczy też zajęcie III miejsca we współzawodnictwie sportowo-turystycznym powiatów woj. wielkopolskiego o Puchar Marszałka organizowanym w ramach Wielkopolskiego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe.

Zaproszeni goście wysłuchali także wykładu dr Bartosza Chmielewskiego - wykładowcy Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, na temat: „Wpływ złego przygotowania do treningu na urazy”.

Spotkanie stało się okazją do wręczenia nagród. W imieniu samorządu powiatu, Stanisław Bielik – starosta koniński, Mirosław Kruszyński – sekretarz powiatu, Janusz Stankiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, Andrzej Perkowski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego oraz członkowie zarządu powiatu konińskiego – Halina Lenartowicz i Zenon Paszek, a także radni powiatu konińskiego – Waldemar Marciniak i Bogdan Kołodziejczak uhonorowali najlepszych sportowców i trenerów nagrodami finansowymi, okolicznościowymi statuetkami oraz upominkami.

Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 roku, które przysłużyły się promocji powiatu konińskiego w kraju i na arenie międzynarodowej, nagrody finansowe Starosty Konińskiego otrzymali: zawodniczki karate Maria Stranc i Natalia Nowak, szermierz Damian Dzwoniarski, kolarz Eryk Sobiech oraz pięściarz Igor Jakubowski. Sukcesy zawodników są najlepszym świadectwem pracy ich trenerów. Nagrodę starosty odebrali też szkoleniowcy: Zdzisław Nowak (karate), Tadeusz Piguła (szermierka) Andrzej Goiński (boks) i Sebastian Gensch (kolarstwo).

Nagrody rzeczowe trafiły natomiast do Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego WILKI Wilczyn, a także odnoszących sukcesy w badmintonie, lekkoatletyce i jeździe szybkiej na wrotkach uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale: Karoliny Skitek, Mariusza Kotarskiego, Damiana Kotarskiego, Krystiana Krupczyka, Artura Andrzejewskiego, Ewy Bajer oraz ich trenerów: Jarosława Drewnikowskiego i Sławomira Woźniaka.

Uroczystość w Żychlinie stała się także okazją do wyróżnienia szkół i klubów sportowych, których zawodnicy z sukcesami reprezentowali powiat koniński we współzawodnictwie LZS. Puchary za osiągnięcia w rywalizacji sportowo-turystycznej powiatów województwa wielkopolskiego o Puchar Marszałka otrzymali: KS GÓRNIK KONIN, KKPK MEDYK POLOmarket KONIN, LUKS WILKI WILCZYN, LZS POLONIA GOLINA oraz UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY TRÓJKA. Podziękowania w formie pucharów trafiły także do wójtów i burmistrzów: do gminy Rychwał, Wilczyn, Kleczew, Stare Miasto, Kazimierz Biskupi, Rzgów, Golina, Ślesin, Sompolno, Kramsk i Krzymów.

Puchary za wspieranie powiatu konińskiego w organizowaniu współzawodnictwa sportowo – turystycznego powiatu konińskiego otrzymały również szkoły: Zespół Szkół w Brzeźnie, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Mąkolnie, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rychwale i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale.

Wyróżnienia za wysokie osiągnięcia sportowe trafiły do dla Gimnazjum im. Wisławy Szymborskiej w Liścu Wielkim za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Aerobiku Grupowym w ramach SZS Wielkopolska. Natomiast za osiągnięcia w klasyfikacji punktowej wyróżnienia otrzymały: Szkoła Podstawowa w Sompolnie, Gimnazjum w Mąkolnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Za wkład w rozwój i promocję sportu nagrodzono również działaczy sportowych. Podziękowania otrzymali: Marcin Turski, Marek Urban, Robert Majdecki, Robert Iwiński, Piotr Nuszkiewicz, Jolanta Okupna, Tomasz Zieliński, Piotr Czarczyński i Ann Matczak-Gaj.
Podsumowanie Roku Sportowego 2015 w Powiecie Konińskim