Konferencja popularnonaukowa pt. "Chrzest Polski milowy krok ku cywilizacji. Casus Wielkopolski wschodniej"

„Chrzest Polski milowy krok ku cywilizacji. Casus Wielkopolski wschodniej”, to tytuł konferencji popularno-naukowej na którą 14 kwietnia 2016 r. zapraszają Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Konferencja pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów Jubileuszu 1050.rocznicy Chrztu Polski odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. o godz. 13.00 w CKiS-Dom Kultury Oskard w Koninie, Al.1 Maja 7a.

W programie spotkania przewidziano wykłady: dr. Michała Bogackiego nt. ”Wielkopolska jako kolebka państwowości polskiej przed chrztem Mieszka I”, dr. Janusza Tomali „Wielkopolska Wschodnia w państwie pierwszych Piastów”, ks. dr. hab. Józefa Szymańskiego „Rozwój chrześcijaństwa w Wielkopolsce Wschodniej po przyjęciu chrztu”, dr. Marka Białokur „Chrzest Polski w podręcznikach szkolnych. Próba refleksji”, dr. hab. Piotra Gołdyna „Tysiąclatki – rozwój sieci szkół w Wielkopolsce wschodniej, jako forma uczczenia Tysiąclecia Państwa Polskiego”, Makarego Górzyńskiego „Zapisane w kamieniu. Wczesnośredniowieczne kościoły romańskie na terenie obecnej Wielkopolski wschodniej okiem historyka architektury” oraz projekcję filmu „Gniazdo” w reżyserii Jana Rybkowskiego.