700-lecie lokacji Wilczyna (1316 -2016)

W tym roku Wilczyn świętuje 700-lecie lokacji. Z okazji jubileuszu władze gminy zaplanowały imprezy, pikniki, konkursy oraz zabawy. Główne obchody rocznicowe zaplanowano w czerwcu, kiedy odbędą się Dni Wilczyna.

Z tej okazji 700-lecia powstanie rekonstrukcja historyczna miejscowości, jubileuszowy tort dla mieszkańców, prezentacja osady średniowiecznej, pokazy rycerskie, drzwi otwarte Urzędu Gminy, koncert jubileuszowy, a także odprawiona zostanie Msza św. w intencji mieszkańców gminy Wilczyn.

Dzieje Wilczyna, niewielkiej miejscowości w skali kraju pokazują jak w zwierciadle bogatą i jednocześnie skomplikowaną historię naszego kraju. Wstrząsy i zakręty historii przeszły przez Wilczyn, a miejscowość przetrwała, bo ludzie tu żyjący przez pokolenia trudzili się, aby zachować jej odrębność, niepowtarzalność i urok. Nie dla wielkich spraw toczących się gdzieś daleko na świecie, ale dla siebie. Tu żyli, tu pracowali, w codziennym trudzie i tu schodzili ze sceny życia niezauważeni przez nikogo, przez nikogo nierozpoznani, przez nikogo z wielkich niedostrzeżeni. Jednakże dla swojej małej ojczyzny zawsze gotowi do pracy i poświeceń.
Im poświęcone będą uroczystości rocznicowe, które przez cały rok odbywać się będą w położonej na północy powiatu gminy.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI 700-LECIE WILCZYNA - 1316 -2016
KWIECIEŃ wydarzenia
Dzień Ziemi – „700 kwiatów na 700 lecie”
Jarmark wielkanocny „Siedem tradycji wielkanocnych na 700-lecie Miasta” - Piknik Organizacji Pozarządowych i innych grup nieformalnych