Świąteczny koncert kolęd w licheńskiej bazylice

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26.12.2016 r.) licheńska bazylika rozbrzmi dźwiękami pięknych polskich kolęd. Tego dnia w największej świątyni w Polsce odbędzie się koncert kolęd.

Wspólne kolędowanie przy nowonarodzonym Jezusie rozpocznie się 26 grudnia o godz. 15.00 w nawie głównej bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Podczas niecodziennego koncertu w wykonaniu licheńskich organistów, Barbary Kaczor (sopran) oraz Michała Szostaka (organy), usłyszeć będzie można najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, w tym m.in. „Cicha noc”, „Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Gdy śliczna panna” w różnych opracowaniach oraz improwizacje organowe na tematy bożonarodzeniowe.

Wspólne kolędowanie potrwa około godziny a zakończy je uczestnictwo w Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 16.00.