Skocz do zawartości

Grudzień

Aktualności

"Najpiękniejszy stół świąteczny"

Sylwia Witaszek i Katarzyna Śliwka, uczennice z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu udekorowały Sylwia Witaszek i Katarzyna Śliwka, uczennice z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu udekorowały „Najpiękniejszy stół świąteczny” w tegorocznej edycji konkursu.
 
„Jak kwiaty są ozdobą ziemi i roślin, tak zwyczaje są krasą domowego życia narodów” – motto Zygmunta Gloger’a przyświecało 14. wielkopolskiemu konkursowi „Najpiękniejszy stół świąteczny”, który 16 grudnia 2016 r. odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
Do konkursu przystąpiło czternaście 2-osobowych zespołów z placówek oświatowych z województwa Wielkopolskiego. Świątecznie udekorowane stoły nacechowane były symboliką Bożego Narodzenia, a także wyróżniały się oryginalnością i indywidualnym charakterem przygotowanych dekoracji. Starannie dobrana zastawa, tematyczna aranżacja oraz odpowiednio dobrane menu zachęcały do wspólnego biesiadowania. Z zadaniem konkursowym najlepiej poradziły sobie uczennice z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, drugie i trzecie miejsce przypadło uczennicom z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.
 
Rozstrzygnięto również szkolny konkurs kulinarny „Na najsmaczniejszą potrawę wigilijną”. Zwycięzcą okazała się Kamila Gradecka, która przygotowała rybę w warzywach. Drugie miejsce komisja konkursowa przyznała Sebastianowi Bartczakowi za śledzia w suszonych pomidorach z orzechami i Dominiakowi Bartczakowi za miodownik z masą budyniową. Trzecie miejsce zajął Antoni Zejer za kulebiaka z kapustą i grzybami.
 
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
 
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting