Nagrodzone działania prokulturowe i proekologiczne

Sześć organizacji, instytucji i samorządów z powiatu konińskiego zostało nagrodzonych w 17. edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 6 grudnia w Hotelu „Andersia” w Poznaniu.

Do konkursu mogły przystąpić gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie i powiaty oraz podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego. Na konkurs wpłynęło prawie 80 zgłoszeń, które kapituła konkursu oceniała na miejscu u każdego ze zgłaszających. Najprzyjemniejszy moment, czyli rozstrzygnięcia konkursu miało miejsce 6 grudnia w Hotelu „Andersia” w Poznaniu. W tym roku gala, w której wziął także starosta koniński Stanisław Bielik, była niezwykle przyjemna dla organizacji, instytucji i samorządów z powiatu konińskiego. Wśród laureatów nagród finansowych znalazły się:

za działania proekologiczne:
  • Filia biblioteczna w Budzisławiu Kościelnym gm. Kleczew za projekt „Mały i duży ochronie środowiska się przysłuży” w zakresie działań proekologicznych,
  • Gmina Sompolno za „Budowę parku w Sompolnie pełniącego funkcję integracji społecznej”,
  • Gmina Rychwał za „Budowę na terenie gminy Rychwał mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii".
za działania prokulturowe:
  • Pracownia „Sławsk” gm. Rzgów za „Festiwal Historii i Kultury im Marcina herbu Zaremba”,
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Bielaw gm. Kazimierz Biskupi za projekt: „Sztuka ogrodowa i sportowa”,
  • Gmina Stare Miasto za projekt „Piękniejsza strona orkiestry – uszycie strojów dla zespołu Mażoretki Sigma”.
Dodatkowym wyróżnieniem – statuetką diamentową uhonorowano Ryszarda Nawrockiego – wójta gminy Stare Miasto. Warto dodać, że galę w Poznaniu ubogaciła swoim występem Orkiestra Staromiejska wraz z mażoretkami.
Nagrodzone działania prokulturowe i proekologiczne