Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

Zasiądź w ławach poselskich

Kancelaria Sejmu RP wspólnie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji zachęcają młodzież do udziału w projekcie Sejm Dzieci i Młodzieży.
 
Uczestnicy tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży postarają się znaleźć odpowiedzi na takie i inne pytania: Czy w centrum miasta my i inni młodzi mamy gdzie spędzać czas po szkole? Czy są w naszej okolicy miejsca, w których nikt nie spaceruje? Czy bycie rowerzystą i rowerzystką w naszej miejscowości lub wsi jest przyjemne i bezpieczne?
 
XXI posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży, z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się 1 czerwca 2015 roku. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi: „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.
 
Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.
 
Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting