Aktualności 2015

Z XII sesji Rady Powiatu Konińskiego

XII sesja Rady Powiatu Konińskiego już za nami. Dzisiejsze obrady przyniosły rozstrzygnięcia w sprawach bieżących oraz regulacje dotyczące opłat za usuwanie pojazdów z dróg na terenie powiatu, które obowiązywać będą od stycznia 2016 r.

Radni podjęli pięć uchwał oraz przyjęli trzy informacje i sprawozdanie z działalności zarządu powiatu w okresie międzysesyjnym. Starosta Stanisław Bielik omówił też ostatnie wydarzenia z życia powiatu, a także poinformował o zaawansowaniu prac na powiatowych drogach.

W dalszej części obrad rada wysłuchała informacji o działalności kontrolnej Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dotyczącej stanu środowiska w powiecie konińskim w 2014 r.

Kolejne decyzje rady dotyczyły finansów powiatu. Radni przyjęli informacje z wykonania budżetu powiatu za I półrocze tego roku oraz kształtowania się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2015 – 2023. Dokonali też zmian w tegorocznym budżecie i prognozie finansowej. Zadecydowali również o wysokości opłat za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie na parkingu. Od stycznia przyszłego roku właściciele pojazdów pozostawionych w miejscach zabronionych, utrudniających ruch lub w inny sposób zagrażających bezpieczeństwu na drodze, będą musieli zapłacić za usunięcie: roweru lub motoroweru 111 zł, motocykla - 219 zł, auta osobowego - 480 zł, a ciężarowego o masie od 3,5 do 7,5 t - 599 zł. Odholowanie aut od 7,5 do 16 ton kosztować będzie 848 zł, a za pojazd o masie powyżej 16 ton trzeba będzie zapłacić 1250 zł. Odpowiednio kształtują się też stawki za każdą dobę przechowywania tych pojazdów na parkingach strzeżonych.

Procedując nad kolejnymi projektami uchwał, radni powierzyli gminie Kramsk wykonanie zadania polegającego na przebudowie chodnika przy drodze nr 3216 w Milinie i przekazali na ten cel 90 000,00 zł. Wyrazili też zgodę na udzielenie pomocy finansowej samorządowi Miasta i Gminy Kleczew na realizację inwestycji drogowej w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2020.” Dotacja celowa powiatu w kwocie 147 240,00 zł przeznaczona zostanie na przebudowę ulicy Białobrodzkiej w Kleczewie wraz z odwodnieniem i oświetleniem