Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

XVII Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Już w najbliższy weekend odbędzie się XVII Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi. Reprezentanci gmin powalczą o Puchar Starosty Konińskiego i udział w finale wojewódzkim imprezy.
 
Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi, to najważniejsze dla zawodników – amatorów wydarzenie sportowe w roku. Zwycięstwo w eliminacjach powiatowych stanowi przepustkę do wzięcia udziału w finale zawodów na szczeblu wojewódzkim. Kto w tym roku reprezentować będzie powiat w Żerkowie dowiemy się już 30 i 31 maja.
 
W pierwszym dniu zawodów o miejsca na podium walczyć będą zawodnicy w grach zespołowych: piłce siatkowej, nożnej oraz koszykówce. W niedzielę rozegrane zostanie 16 konkurencji rodzinnych oraz rekreacyjnych. Reprezentacje gmin sprawdzą swoje umiejętności w rzutach do kosza i do tarczy oraz celność strzałów z wiatrówki, czy też piłką na bramkę. Uczestnicy spartakiady będą musieli pokonać tor przeszkód, a także wykazać się sprawnością w takich niekonwencjonalnych dyscyplinach, jak rzut beretem na odległość, wędkowanie na sucho oraz bieg w worku. 
 
Zwycięscy poszczególnych dyscyplin otrzymają Puchar Starosty Konińskiego, a 14 czerwca powalczą w Żerkowie o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS.
 
Wszystkich, którzy chcą dopingować zawodników podczas rozgrywek powiatowych zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do obiektu sportowego Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting