Aktualności 2015

Wybrano "Najpiękniejszą pisankę"

Anna Marucha, uczennica Gimnazjum w Grzymiszewie została laureatką konkursu „Najpiękniejsza Pisanka”, który odbył się w piątek 27 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Alicja Laskowska i Emila Wiśniewska zwyciężyły w konkursie „Potrawy wielkanocne i smaki wiosenne”, natomiast Marta Zając z Gimnazjum w Żychlinie okazała się najlepsza w IX „Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym”.

Zgodność z tradycją i inwencję twórczą uczniów biorących udział w XII Powiatowym Konkursie „Najpiękniejsza Pisanka” oceniło jury konkursowe, któremu przewodniczyła Elżbieta Barszcz, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Towarzyszyli jej Maria Chojnacka, właścicielka „Galerii Zakątek” w Żychlinie i Witold Nowak, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie.

Przedsięwzięciu towarzyszył również międzyszkolny IX Konkurs Informatyczny, którego rywalizacja w nowoczesnej technologii nawiązywała do tradycji wielkanocnych. Do konkursów zaproszeni zostali uczniowie z 13 gimnazjów: powiatu konińskiego i Konina, którzy zaprezentowali swoje umiejętności oraz odkryli artystyczne talenty.

Ponadto Klub Młodego Gastronoma zaprosił 28 pasjonatów sztuki kulinarnej do konkursu „Potrawy wielkanocne i smaki wiosenne”. Uczniowie z klas o profilu gastronomicznym zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne i cukiernicze. Potrawy były nie tylko smaczne, ale również pięknie udekorowane.

Celem konkursów jest upowszechnianie tradycji i zwyczajów świątecznych, rozwijanie zainteresowań artystycznych,  kulinarnych oraz promocja szkoły.

Patronat objęli: starosta koniński oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

Laureatami w poszczególnych konkursach zostali:

XII Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza pisanka”
I miejsce – Anna Marucha z Gimnazjum w Grzymiszewie,
II miejsce – Bartek Kubiak z Gimnazjum nr 5 w Koninie,
II miejsce – Natalia Grzesiak z Gimnazjum w Golinie i Marta Zając z Gimnazjum w Żychlinie.

XII Szkolny Konkurs „Potrawy wielkanocne i smaki wiosenne”
I miejsce – Alicja Laskowska i Emila Wiśniewska,
II miejsce – Marta Skieresz i Marlena Koźmińska,
II miejsce – Agnieszka Hyży, Patrycja Wrotecka, Sylwia Ryszkiewicz.

IX Międzyszkolny Konkurs Informatyczny
I miejsce – Marta Zając z Gimnazjum w Żychlinie,
II miejsce – Michał Gałecki z Gimnazjum w Rzgowie i Kacper Wojnarowski z Gimnazjum w Tuliszkowie,
III miejsce –Natalia Kulesza z Gimnazjum w Golinie.
Kolorowe pisanki, mazurki, babki oraz potrawy w wiosennej odsłonie, przygotowane przez uczniów biorą
Anna Matczak-Gaj, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie
Uczestnicy międzyszkolnego IX Konkursu Informatycznego
Talent kulinarny oraz umiejętności manualne uczniów biorących udział w XII Powiatowym Konkursie