Aktualności 2015

Wernisaż prac plastycznych podopiecznych DPS w Ślesinie

Wernisaż prac plastycznych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odbył się wczoraj (5 marca) w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Ślesinie.

Ideą wystawy jest pokazanie twórczości osób niepełnosprawnych, dla których udział w zajęciach plastycznych jest jedną z form terapii zajęciowej. Na szczególną uwagę zasługuje wielobarwność prac odzwierciedlająca pozytywne emocje autorów. Ten pozytywny klimat udzielił się również ich odbiorcom.

Dzieła wykonane różnymi technikach plastycznymi przez podopiecznych DPS powstały pod kierunkiem terapeutów zajęciowych: Teresy Byczkowskiej, Renaty Smycerowicz i Marcina Rusina.

Wczorajszą XVI Wystawę Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych otworzyli: Mariusz Zaborowski – burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Michał Chmielewski – Dyrektor MGDK i Halina Wójcik – Dyrektor DPS.

Prace plastyczne można podziwiać do końca marca.
Wernisaż prac plastycznych podopiecznych DPS w Ślesinie