Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

W hołdzie pomordowanym

75. rocznica Zbrodni Katyńskiej była okazją do wyjątkowych uroczystości, które z niezwykłą doniosłością odbyły się 15 kwietnia 2015 r. w Golinie
 
Obchody rocznicowe poprzedziła msza św. koncelebrowana przez proboszcza ks. Andrzeja Urbańskiego i ks. prałata Mariana Górskiego w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali główną ulicą miasta pod obelisk Michała Kobylińskiego i Wszystkich Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości, na które złożyły się: okolicznościowe przemówienia, występ słowno-muzyczny uczniów, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem.
 
Uroczystość uświetniła obecność: 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza, Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZSGE im. S. Staszica w Koninie, Grupy Rekonstrukcyjnej z II Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Koninie, władze gminne z burmistrzem – Mirosławem Durczyńskim na czele, przedstawiciele powiatu konińskiego, organizacje, poczty sztandarowe kombatantów, szkół, jednostek OSP, zuchy, harcerze oraz społeczność lokalna.
 
Podsumowaniem uroczystości była okolicznościowa wystawa, która zwieńczyła tegoroczne obchody 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Golinie.
 
Patronat honorowy objął wojewoda wielkopolski – Piotr Florek.

fot. Katarzyna Nowakowska, Przemysław Ciesielski
Msza św. w intencji ofiar katyńskich
Przemaszersz uczestników uroczystości główną ulicą miasta
Uczestnicy uroczystości
Złożenie wiązanki kwiatów
Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny
mjr Grzegorz Schmidt Oficer prasowy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego
Salwa honorowa
Wystawa okolicznościowa
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting