Aktualności 2015

VI edycja konkursu pn. Młodzi wiedzą o funduszach

Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów do udziału w konkursie pn.: Młodzi wiedzą o funduszach.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży szkolnej funduszami europejskimi, a także pokazanie (w ramach tzw. dobrych praktyk) projektów, które zostały zrealizowane dzięki Wielkopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007-2013.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap I polega na przeprowadzeniu w szkole minimum trzech lekcji europejskich przez nauczyciela danej szkoły (do 20 października br.). Etap II polega na przygotowaniu pracy konkursowej przez ucznia/uczniów tj. nagraniu filmu, który przedstawiać będzie zmiany, jakie zaszły w naszym regionie dzięki Funduszom Europejskim, w tym WRPO 2007-2013 (do 6 listopada br.).

Organizator przewidział nagrody finansowe i rzeczowe zarówno dla nauczycieli, uczniów, jaki i dla szkoły np. tablice interaktywne, laptopy, projektory multimedialne, cyfrowy aparat fotograficzny typu lustrzanka lub sprzęt/akcesoria sportowe służące wyposażeniu sali sportowej do kwoty nieprzekraczającej 3000 zł.

Więcej informacji na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl