Aktualności 2015

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Koninie zaprasza do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci – uczniów szkół podstawowych pn. „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich; rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

W 2015 r. konkurs przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.
Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym i obejmuje dwie grupy wiekowe uczestników: uczniów klas 0-III oraz klas IV-VI. Etap wojewódzki poprzedzony zostanie eliminacjami regionalnymi.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji konkursu prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w konkursie. Regulamin konkursu  dostępny jest: w Placówkach Terenowych KRUS oraz na stronie internetowej KRUS: www.krus.gov.pl.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister  Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.
Współorganizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy.

źródło: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Koninie