Skocz do zawartości

Aktualności 2015

Aktualności

Święto pyrczoka w Ślesinie

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Na Rzecz Promocji i Rozwoju Gminy Ślesin oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie zapraszają 10 października 2015 r. do Piotrkowic na XIV Święto Pyrczoka.
 
Aromat świeżo upieczonych i chrupiących pyrczoków, przygotowywanych w konkursie na „Najlepszy pyrczok” według sprawdzonych receptur, spowije w najbliższą sobotę świetlicę wiejską w Piotrkowicach. Smakowite placki ziemniaczane – wielkopolskie pyrczoki, zgłoszone do konkursu, przygotują młodsi adepci sztuki kulinarnej pod czujnym okiem pań z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Ślesin.
 
– Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego celem jest kultywowanie tradycji dziedzictwa kulinarnego, prezentacja umiejętności kulinarnych wypieku pyrczoka mieszkańców Gminy Ślesin, wymiana doświadczeń, a także integracja środowiska lokalnego – informuje Wanda Waleriańczyk, prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Na Rzecz Promocji i Rozwoju Gminy Ślesin.
 
Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Koninie.
 
Zapraszamy 10 października 2015 r. o godz. 15.00 do Piotrkowic.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting